محتوای کالا
ظروف چینی معمولی :

چینی معمولی نه تنها از نظر رنگ و شکل، بلکه از نظر نحوه حرارت دیدن حین پخت هم متفاوت از پرسلین است. چینی معمولی طی یک مرحله پخت و با دمای کمتر از دمای پخت پرسلین تولید می شود. این موضوع باعث راحتی و تنوع در طراحی و لعاب دادن آن می شود.

مزایای ظروف چینی

قابل استفاده در ماشین ظرفشویی و ماکروفر هستند.

چینی بر خلاف بلور، در تماس با غذاي داغ به سرعت داغ نمی شود و هم چنین با سرد و گرم شدن به راحتی نمی شکند.

هیچ گونه مواد سمی و مضري ندارد.

معایب ظروف چینی

در شست و شوی ظروف چینی بهتر است از سفید کننده ها و اجسام خشن استفاده نشود زیرا جلای لعاب آن ها را از بین می برد.

ظروف پرسلین

پرسلین از کائولین ساخته می شود. کائولین نوعی خاک رس سفید است که پس از حرارت دیدن سفیدی خود را حفظ می کند. پرسلین معمولا با لایه ای شفاف لعاب می شود که سفیدی ظرف را نمایان می کند. پرسلین دو مرحله پخت دارد که درجه حرارت مرحله دوم پخت آن بالاتر از درجه حرارت پخت چینی معمولی است. دمای پخت بالاتر باعث سخت تر شدن ولی شکننده تر شدن آن نسبت به چینی معمولی می شود.

مزایای ظروف پرسلین

با دوام، شفاف و فاقد تخلخل هستند.

قابل استفاده در ماکروفر هستند.

معایب ظروف پرسلین

برخی از ظروف پرسلینی دارای سرب هستند.

ظروف چینی استخوانی یا بن چاینا

بن چاینا از خاک رس سرامیکی نیمه شفاف که دارای حداقل ۲۵ درصد خاکستر استخوان (استخوان گاو نر) است ساخته می شود. در انگلستان میزان خاکستر استخوان حداقل باید ۵۰ درصد باشد تا به آن چینی استخوانی گفته شود. بن چاینا در حقیقت پرسلین است که حاوی خاکستر استخوان است. از ویژگی های بن چاینا سفت و سخت بودن، سفیدی و عبور نور از آن است.

برای تشخیص چینی استخوانی از سایر ظروف می توانید چینی استخوانی را در مقابل نور بگیرید. اگر انگشتانتان را از پشت ظرف ببینید این ظرف چینی استخوانی است.بن چاینا با کیفیت عالی حداقل دارای ۳۰ درصد خاکستر استخوان است. از این چینی ها می توان برای مصارف روزانه استفاده کرد اما بیشتر از این نوع چینی ها در میهمانی های رسمی استفاده می شود. چینی استخوانی سبک تر، قوی تر و گران تر از پرسلین است.

مزایای ظروف چینی استخوانی

اکثر چینی های استخوانی قابلیت استفاده در ماکروفر و ماشین ظرف شویی را دارند.

سبک تر و با دوام تر از سایر چینی ها هستند.

معایب ظروف چینی استخوانی

گران قیمت تر از سایر چینی ها هستند.استفاده طولانی مدت از چینی استخوانی و شسته شدن زیاد با آب گرم ممکن است باعث از بین رفتن لعاب، ایجاد ترک و پاک شدن طرح ها و رنگ آن شود.

چگونه سرویس چینی خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنیم ؟

 ظروف چینی به عنوان بهترین و زیباترین ظروف،همیشه جایگاه خاصی در میهمانی های و ضیافت ها داشته است .به طوری که امروزه این ظروف دیگر مختص طبقه خاصی از اجتماع نیست و با به بازار آمدن انواع مختلف آن با قیمت های متنوع،دیگر در اکثر خانه ها ، سرویس های چینی به عنوان ظروف اصلی پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند.شاید برای شما هم پیش آمده باشد فردای روز میهمانی با انبوهی از ظروف کثیف و نشسته در آشپزخانه خود روبرو شوید ، که لکه های چربی و غذا روی آن ها خشک شده باشد.

 محلول سرکه و مایع ظرفشویی

راه حل بعدی قرار دادن ظروف در محلولی از سرکه و مایع ظرفشویی است.سرکه حلال چربی است ، بعد از حدود یک ساعت می توانیم ظروف خود را با مایع ظرفشویی بشوییم از تمیزی و درخشندگی آن لذت ببریم.

 استفاده از جوش شیرین

اگر ظروف آغشته به چربی جرم هم گرفته باشد ، می توانیم سینک را پر از آب بکنیم و نصف فنجان جوش شیرین در آن میریزیم . بعد از مدتی جوش شیرین جرم ها را پاک می کند.همچنین می توانیم لبه های استکان ها و ظروف چینی را با پارچه چینی  به محلول جوش شیرین کاملا تمیز کنیم

ظروف پیرکس:

ظروف شیشه‌ای نسبت به گازها، بخارها، مایعات و روغن‌ها مقاومند. این ظرف‌ها از نظر شیمیایی خنثی هستند، هیچ بویی ندارند، باعث تغییر مزه غذا نمی‌شوند و به خوبی از آن محافظت می‌کنند. ظرف‌های شیشه‌ای به آسانی شستشو و ضدعفونی می‌شوند، کاملاً بهداشتی هستند، مقاومت حرارتی خوب و به اشکال زیبا و گوناگونی در بازار وجود دارند.

نحوه شستشو:

بااستفاده از ماشین ظرفشویی وهم به صورت دستی شسته شود.

چرا از پیرکس باید استفاده کنیم؟

دلیل اصلی این است که ظروف شیشه ای دوام زیادی در مقابل گاز ها، بخار ها، مایعات و روغن ها دارند. این ظروف به دلیل این که از نظر شیمیایی خنثی هستند، به هیچ وجه باعث تغییر بو و مزه غذا نمی شوند و به خوبی از غذای شما محافظت می کنند.این ظروف به راحتی قابل شستشو و ضد عفونی هستند، بسیار بهداشتی و در شکل ها و تنوع های مختلف در بازار قابل یافت هستند.

ظروف چینی

ظروف چيني يکي از سالم ترين ظروف غذاخوري هستند که به هيچ وجه مشکلي براي سلامتي شما ايجاد نمي کنند. خاک کائولن، فلدسپات (نوعي ماده معدني، جلا دهنده با نقطه ذوب پائين) و سيليس به همراه نوعي خاک چسبنده به نام «بال کلي»، مواد اوليه تهيه چيني هستند.
تفاوت عمده چيني با سراميک به درجه حرارت پخت آنها مربوط مي شود.

اکثر اوپال ها با انجام يک عمليات حرارتي به اسم «آنيل» در مقابل حرارت مقاوم مي شوند و مي توان از آنها در ماکروفر استفاده کرد. نقش گل بر روي هم طي همين عمليات آنيل پخته ميشود. براي ايجاد اين نقوش از عکس برگردان با استامپ که رنگ هاي مقاوم در برابر درجه حرارت هستند، استفاده مي شود.

ظروف بامبو

امروزه ظروف آشپزخانه با تنوع بسیار بالایی رو به رو هستند که دست هر فردی با هر سلیقه و شیوه زندگی ای را برای انتخاب باز گذاشته اند. یکی از انواع ظروف آشپزخانه که به تازگی با اقبال بسیاری نیز رو به رو شده است ظروف بامبو است.

همانطور که از اسم این ظروف مشخص است، ظروف بامبو از ساقه و برگ گیاه بامبو ساخته می شوند. از ویژگی های جالب گیاه بامبو این است که این گیاه می تواند در طول روز چیزی حدود یک متر رشد کند. گیاه بامبو می تواند طول عمری حدود 5 سال نیز داشته باشد. این گیاه به سهولت در کاشت و پرورش شهرت داشته و فرایند تکثیر و رشد آن بسیار آسان و سریع است.

ظروف استیل یکی از بهترین ظروف نگهداری حبوبات

ظروف استیل با توجه به ویژگی‌هایی که دارند همیشه در آشپزخانه جای خود را حفظ کرده‌اند. استیل حتی به نخود و لوبیا هم رحم نکرده و قصد تصاحب و مالکیت آن‌ها را دارد. انواع ظروف نگهداری حبوبات استیل، خانه‌ای شیک و جادار برای حبوبات بوده و به همین دلیل، این رنگی رنگی‌های مقوی نیز با صاحبخانه خود یعنی ظروف استیل راه آمده و ماندگاری و دوام بالایی را در این ظروف تجربه می‌کنند. کیفیت حبوبات و عدم فاسد شدن آن‌ها در ظروف نگه داری استیل حتمی است.استیل که امروزه در آشپزخانه بشریت نفوذ کرده طرفداران بسیاری دارد. به همین دلیل برای ست کردن با سایر عناصر موجود در آشپزخانه خرید جا حبوباتی استیل گزینه‌ای هوشمندانه است. .

خشک کردن ظروف استیل :همیشه بعد از شستن ظروف استیل آن ها را با دستمال نرم یا حوله ای خشک کنید تا لکه ایجاد نکند، بعد شستن ظرف ها با مایع ظرفشویی و اسکاج، سینک و شیرآلات تان را بشوید و آبکشی کنید و بهتر است با دستمال خشک کنید.

نحوه شستشو:

ظروف استیل را میتوان بااستفاده از ماشین ظرفشویی وهم به صورت دستی شسته شود.

ظروف کریستالی، انتخابی ایده ال برای خرید ظرف نگهداری حبوبات

ظروف کریستال که زیبایی بخش بوفه، کابینت، میز پذیرایی و است. خانه‌ای کریستالی برای حبوبات بی شک انتخاب جذابی است. نخود و لوبیا تصورش را هم نمی‌توانستند بکنند که روزی خانه‌ای از جنس کریستال داشته باشند! اما برای اینکه این آرزو را بر دل جوانان غلات نگذاریم، این بار از کریستال به عنوان ظروف نگهداری حبوبات بهره ببریم. بی شک زیبایی محصور کننده‌ای که این نوع جنس دارد، سبب می‌شود سایر فاکتورهای دیگر به چشم نیایند.برای اینکه برق کریستال، جای جای خانه و آشپزخانه نوعروسان را سرشار کند می‌توان از بهترین ظروف نگه داری کریستال بهره برد.جلوه تازه‌ای که این ظروف بی‌نظیر به فضای آشپزخانه هدیه می‌دهند مثال زدنی است. منزلی کریستالی برای حبوبات می‌تواند فکر مناسبی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه نیز باشد. پس در اولویت‌های خود، ظروف مناسب نگهداری حبوبات کریستال را اضافه کنید.

نحوه شستشو:

شستشوی ظروف کریستالی نازک درون ماشین ظرفشویی باعث خش افتادن و کدر شدن آنها میشود ولی بعضی از کریستالها برای شستشو در ماشین ظرفشویی طراحی و ساخته شده اند حتما به اطلاعات سازنده برای شستشو توجه فرمایید.

قاشق و چنگال استیل

قاشق چنگال های استیل دارای کیفیت بسیار بالا و طراحی خاص و زیبا هستند که همین موضوع باعث می شود، که قاشق و چنگال شما زیبا تر و خاص تر به  نظر برسند، از طرفی داشتن تنوع در سرویس قاشق چنگال به شما اجازه می دهد که بهترین و زیباترین  را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

 قاشق و چنگال استیل

  • جنس : استیل
  • برند :بینگونگ
  • قابل استفاده در ماشین ظرفشویی
  • بدون تغییر رنگ و سیاه شدن
  • مناسب برای جهیزیه عروس خانم ها
  • هنگام شست و شو دچار خش نمی شود
  • دارای کیفیت بالا و طراحی های متنوع
  • دارای استیل محکم و بسیار مقاوم